Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Jak zacząć?

cze 14, 2021

Najważniejszą kwestią jest to, że każdy rozwija się duchowo – tak, robisz to już teraz! Podczas naszego ludzkiego życia zbieramy doświadczenia – niektóre z nich skutkują uśmiechem a inne łzami, ale każde jest warte przeżycia. Poznajemy siebie równocześnie kształcąc się na nowo. Pobieramy nauki, które przydadzą się nam w kolejnym życiu, o ile się na nie zdecydujemy. A zazwyczaj tak jest, bo po co wisieć w próżni, skoro można doświadczać!

Rozwój duchowy trwa całe życie, a nawet wszystkie życia. Ale jak zagłębić się w tę tematykę,  jak korzystać z niego po całości? Istnieją na to dwa sposoby.

Sposób z instrukcją

Pierwszym typem doświadczania duchowości jest najpopularniejszy – do niedawna myśleliśmy, że jedyny. Polega on na wybraniu ścieżki, a ich naprawdę wiele. Obecnie nazywamy je religią i wyznaniami.

Religia religii nie równa – niektóre opierają się głównie na słuchaniu, a inne wymagają od nas samodzielnej pracy i praktyki. Niezwykle istotnym faktem jest to, że wyznań nie możemy sobie łączyć według upodobań. Uważasz, że jesteś katolikiem wierzącym w czakry? Niestety, nie możesz być katolikiem, jeżeli w nie wierzysz.  Kościół katolicki mówi im stanowcze „nie” i wkłada między mity. Podobnie wybierając wyznania neopogańskie nie powinieneś łączyć ścieżki hellenistycznej ze ścieżką asatru. Religia jest ściśle określona dogmatami i praktykami – albo się w nie wpisujesz, albo przejdź do drugiego sposobu.

Przykładami takiej ścieżki jest:
– chrześcijaństwo
– islam
– wicca
– buddyzm
– dzinizm
– ateizm (jako ścieżka,  nie religia)
– satanizm

Sposób „freestyle”

Tworzenie własnej ścieżki jest czymś względnie nowym – tutaj to TY jasno deklarujesz w co wierzysz, ponieważ wiara służy Tobie. Wierzysz w Boga Jahwe oraz w czakry? Nie ma sprawy, jest to Twoja indywidualna ścieżka. Budujesz własne dogmaty, wybierasz to, w co rzeczywiście jesteś w stanie uwierzyć. Ewentualnie w to, co widziałeś podczas praktyk duchowych takich jak medytacja czy projekcje astralne.

Istnieje jednak parę zasad, które sprawiają, że tworzenie własnej ścieżki w ogóle jest możliwe:

1. Wierzysz w duszę z nieograniczonym, wręcz boskim potencjałem – on natomiast zależy od wiary i naszej samoświadomości.
2. Każde wyznanie i każdy obraz duchowości pokazany przez człowieka jest prawdą – przedstawia tylko inną perspektywę.
3. Należy to szanować, nawet jeżeli go nie rozumiemy lub nie uznajemy w utworzonej przez nas ścieżce.
4. Prawdy nigdy się nie dowiemy, a skoro niemożliwym jest bycie jej pewnym, nie ograniczamy się do swojego poglądu i nie namawiamy do niego innych.
5. Nigdy nie przeczymy nauce. Podstawą nauki jest to, że wszystko składa się z energii – to na niej właśnie pracujemy.
6. Nie sprawiaj cierpienia ani zagrożenia sobie lub Twojemu otoczeniu.

Wybierz swój obszar działań !

Każdy z nas ma inną potrzebę duchowości w swoim życiu. Ateiści potrzebują jedynie jej empirycznego doświadczenia – to co widzą i są w stanie udowodnić naukowo. Ich duchowością jest zdrowe odżywianie się, trochę sportu, snu, ewentualnie dla ambitnych medytacja dla redukcji stresu czy manifestacja metodą 3:6:9 o lepszą sytuację finansową.  Ale dla niektórych taka praktyczna ścieżka to za mało – potrzebują wiary w przewodnika duchowego. Kolejni oprócz wiary chcieliby z nim kontaktu. Jeszcze innych ciągnie do czczenia bogów lub nawet współpracy z nimi. Analogicznie niektórym wystarczy tworzenie pozytywnej energii w pracy. Inni są empatami, a kolejni mają wrodzony talent uzdrawiania, więc uczą się reiki czy innych form oczyszczania energii.

Musisz pamiętać, że to jest Twoja praktyka. Nie musisz umieć shiftować, wchodzić w projekcję astralne i zwiedzać innych wymiarów z Plejadianami. Twoja ścieżka duchowa służy Twoim potrzebom. Jeżeli chcesz – rozwijaj się, zdobywaj wiedzę i zostań medium. Jeżeli nie potrzebujesz tego, nie musisz. Rób, co czujesz w swoim wnętrzu i w swoim sercu. Rozwój duchowy bez „niematerialnych nadnaturalnych zjawisk” to nadal rozwój duchowy i on jest OK !

Do swojej ścieżki możesz dodać:

Witchcraft

Wifchcraft jak sama nazwa wskazuje jest praktyką (rzemiosłem) a nie wyznaniem. Czarostwo możemy praktykować zgodnie z jakimś wyznaniem według pierwszego opisanego przeze mnie sposobu (czarostwo chrzescijańskie, ateistyczne, wicca) Należy pamiętać, że jeżeli praktykujemy czarostwo oparte na jakimś wyznaniu, to jesteśmy mu wierni, np; czarostwo chrześcijańskie nie będzie pracować z czakrami.

Witchcraft możemy też praktykować bez wyznania, jako dodatek do naszej własnej ścieżki (czarostwo omnistyczne lub eklektyczne). Witchcraft nie musi być główną składową naszych praktyk – możemy się kierować jego zasadami w 100% lub możemy się jedynie zainspirować i przykładowo w kryzysowych sytuacjach użyć liściu laurowego.

Istotą Witchcraftu jest używanie narzędzi do magazynowania i ukierunkowania energii pochodzącej z naszego wnętrza. Takimi narzędziami mogą być kamienie, rośliny, kolory, symbole lub całe czynności rytualne. Te rzeczy same w sobie nie są magiczne czy nadprzyrodzone. Człowiek nadał im symbolikę i właśnie poprzez symbole i zawartą w nich energię jest w stanie nieświadomie pracować ze swoją podświadomością, a co za tym idzie – swoją energią.

Manifestacja

W każdym wyznaniu odnajdziemy jej odmianę chociażby w postaci modlitwy lub składania intencji. W rzeczywistości polega ona na wykorzystaniu prawa przyciągania – zawsze dostajesz to, co masz zakodowane głeboko w podświadomości. Jednak z wiedzą jak to działa jesteś w stanie to kontrolować – z pomocą różnych form i metod albo i bez.

Medytacja

W każdym wyznaniu mamy formę medytacji – umiejętność zostania z samym sobą sam na sam. Niezależnie, czy chcemy wykorzystać ją jedynie do redukcji stresu czy do zwiedzania innych wymiarów podczas projekcji astralnej, warto dołączyć ją do naszej praktyki.

New Age

Jest to ruch kulturowy, którego pierwotna ideą była wspólna duchowość, wzrost samoświadomości, a co za tym idzie rozwój empatii, wartości i społeczeństwa. Niestety, do dnia dzisiejszego NewAge dorobił się „wyznawców new age” , którzy traktują to jak wyznanie i zazwyczaj nie mają z pierwotnymi założeniami nic wspólnego.  Jednak warto poznać jego założenia, aby odnaleźć się w istocie życia zgodnie z każdym wyznaniem i wspólnym rozwojem całego społeczeństwa.

Ezoteryka

Do ezoteryki możemy zaliczyć praktyki typowo okultystyczne, wynikające z paranauki (nie mylić z pseudonauką). Między innymi jest to astrologia lub alchemia.

Praca z Ego

Ta czynność ma wiele nazw; wyłączenie ego, usunięcie ego, rozpuszczenie ego, magia ochronna, oczyszczanie. Istotą jest przechytrzenie najbardziej doskonałego mechanizmu w naszej psychice, czyli ego. Kilka punktów wcześniej znajdziesz informację o manifestacji. Pomyśl co się stanie, jeżeli ego z naturalnych potrzeb chronienia życia zakoduje w podświadomości przekonanie o niebezpieczeństwie? Wszystko co nieznane (czyli w duchowości niemalże wszystko) zostanie zinterpretowane przez pryzmat niebezpieczeństwa. Dlatego najważniejsze jest, aby przekonać Twoje ego, że jest bezpieczne. Możemy użyć do tego różnych technik (magii ochronnej) lub wgłębić się w działanie psychiki i rozwiązać problem z naukowego punktu widzenia.

Oraz wiele innych !

To Twoja ścieżka, więc twórz ją na własnych wartościach, doświadczeniach i potrzebach.

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles