Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Relacja z GUIDEM INDYWIDUALNYM – wskazówki przed kontaktem

lip 30, 2020

Jeżeli nie wiesz czym dokładnie jest Guide, zajrzyj do poprzedniego posta!
https://norablog.pl/guide-twoj-osobisty-przewodnik-duchowy/
Jeżeli chcesz wiedzieć jak się z nim skontaktować, przejdź do kolejnego wpisu!
https://norablog.pl/kontaktowanie-sie-z-guidem-indywidualnym/

Nie budujemy nowej relacji – uświadamiamy ją sobie!

Należy pamiętać, że nie jest to poznanie nowej istoty. Guide zna Cię od urodzenia, a ty podświadomie wiesz, że taki istnieje. Mimo, że ma on formę zazwyczaj duchową, nie traktuj tego jak paranormalne wynaturzenie i „czary-mary”. Wszystkie filmy z duchami lub wyidealizowane nietykalne złote anioły z obrazków wyrzuć do kosza! Guide indywidualny jest „równym ziomkiem”, przez co nawiązanie z nim kontaktu jest banalne, przy czym możliwe, że już wielokrotnie to zrobiłeś – nieświadomie!

Guide jest z nami od początku. Widział naszą pierwszą kąpiel, pierwszą wywrotkę na rowerze, pierwszy rysunek. Był przy nas także w tej bardzo głupiej sytuacji, którą wspominamy ze wstydem po nocach do dzisiaj. Towarzyszył w momentach załamań, w których płaczemy do poduszki lub życzymy wszystkiego najgorszego naszym ex. Mimo to, nigdy nas nie skrzyczy, nigdy nie wyśmieje. Jest po to, żeby wspierać naszego ducha i wskazać mu dobrą ścieżkę. Patrzą na prawdziwych nas, nie na twarz podpisaną imieniem i nazwiskiem.

Po czym poznać, że to on?

Poczujesz to. W pewnym momencie skupiając się chociażby na pokoju, w którym obecnie się znajdujesz, powiesz „oho, to on”.

Warto natomiast wspomnieć, że znasz go podświadomie, i wiesz czego szukać. Może w dzieciństwie miałeś jakiegoś zmyślonego przyjaciela, lub gang ulubionych postaci z kreskówek czy jakieś ulubione zabawki. Psychologicznie udowodnione jest, że bardziej lubimy to, co znamy. Dlatego McDonald budzi pewną sympatię mimo, że świadomie wolimy burgery w bistro „U Doroty”. To przez częste reklamy i tą charakterystyczną muzyczkę mamy pewien sentyment.

Podobnie jest z guidem. Jako dziecko bardziej odczuwamy świat duchowy. Zanika to przez przysłonięcie wszystkiego powłoczką świata zwanego „rzeczywistością”. Ale te rzeczy nie znikają i objawiają się w tym nie do końca uświadomionym sentymencie. A najłatwiej przypomnieć sobie rzeczy, które lubiliśmy niezależnie od mody w przedszkolu czy w szkole tak maksymalnie do 16 roku życia i znaleźć między nimi pewien algorytm. NIe chodzi tutaj o wygląd takich rzeczy bądź osób a pewien sposób bycia, który sobą reprezentują. Można to nawet śmiało nazwać archetypem. Ten zapomniany sentyment poczujesz teraz, gdy zorientujesz się, że on znajduje się przy Tobie. To tak, jakbyś po latach spróbował dania z dzieciństwa niczym krytyk kulinarny w Ratatouille – nie wiesz co to. Czujesz to i w dodatku jest to znane i… fajne.

Nazwij go

Nie dlatego, że go przywłaszczasz. On ma z pewnością jakieś swoje, niezależne imię. Natomiast gdy nazwiesz go po swojemu skrócisz dystans i także będziesz zapobiegał ewentualnemu pojawieniu się strachu. „Rozmawiam z Tomkiem” brzmi o wiele przyjaźniej dla Twojej psychiki niż „Rozmawiam z Przewodnikiem Duchowym”. A to Tobie ma być tutaj wygodnie, ponieważ gdy ta latająca galareta popija sobie w powietrzu duchową herbatkę ty męczysz się w ciele fizycznym uwięzionym w racjonalizującym umyśle, Ego. Ego boi się nieznanego. Dlatego właśnie musisz je tym magicznym trikiem przekonać, że znasz przewodnika duchowego, kilka razy uratował Ci już życie chociaż nawet o tym nie wiesz i bardzo podoba mu się ten rysunek z przedszkola, którego nikt nie docenił z „głupich dorosłych” przez co zniechęciłeś się do rysowania

. Przewodnik Duchowy to Twój przyjaciel. Los wystawia Cię na próby a on pomaga Ci wyjść z nich cało lub w pewien sposób zagoić rany. Niech podziękowanie będzie pretekstem, żeby się odezwać. Możliwe, że w Twojej głowie pojawi się myśl „Nie ma za co”. To właśnie on, brawo. Bo po co miałbyś sobie sam odpowiadać?

„Nie Istotne”

Nie zdziwcie się, jeżeli na większość waszych pytań otrzymacie taką właśnie odpowiedź. Guide jest istotą duchową, która wie, że większość naszych problemów po prostu nie istnieje. Pomaga podjąć decyzje, jeżeli są one kluczowe lub jeżeli wpływają one na nasze emocje znacząco (przy czym mogą zatruć całą aurę i ducha).

Przełóżmy to na przykład. Posiadamy psa. Jako jego właściciel jesteśmy pewnego rodzaju guidem. Jako człowiek, w pewien sposób posiadamy większą wiedzę niż on. Podobnie nasz guide jako istota duchowa. Załóżmy, że pies ma z nami kontakt i mówi ” Mam wrażenie, że ta osoba chce mi zabrać moje jedzenie, dlatego warczę. Mam je zjeść szybko, żeby nie zdążyła czy mam tu stać i pokazać, że będę walczyć do końca”. Co mu odpowiedzieć? Dla niego jest to sprawa honoru. My wiemy, że żadna z czynności nie ma sensu, bo nikt nie chce zabrać mu jedzenia, natomiast wszelkie próby tłumaczenia tego psu byłyby bezsensowne. Dlatego często odpowiedzi to „nie istotne”, ” twój wybór”.

„Nie rozumiem”

Czasami zdarza się taka odpowiedź i tu nasuwa się pytanie: „Jak to? Przecież guide to istota duchowa więc wie więcej!”
Dokładnie z tego samego powodu guide może nie zrozumieć niektórych pytań. Dla przykładu, guide nie zrozumie pytania, w którym pytamy o naszą przyszłość. Dlaczego?


1. Czas nie istnieje. To konspekt wytworzony przez umysł aby mieć jakieś „odniesienie”. W świecie duchowym liczy się tylko „tu i teraz”. Stąd właśnie tyle trąbienia o „życiu w teraźniejszości” w technikach rozwoju osobistego.
2. Istnieje wiele alternatywnych rzeczywistości, które możemy wybrać chociażby z pomocą prawa przyciągania, technikami dwupunktu lub dzięki fizyce kwantowej, która dopiero od zeszłego stulecia potwierdza jawnie tę teorię.

Podobnie z innymi kwestiami, jak na przykład podział na państwa – dla ducha jest to niezrozumiałe. Kwestia patriotyzmu należy do rzeczy, których guide nie zrozumie, mimo że dla nas jest to ważne. Podobnie my, patrząc na dwa mrowiska mrówek, które od lat toczą między sobą wojnę, wiemy, że mrówki to mrówki i nie ma to po prostu znaczenia.

To samo kwestia dobra i zła – są to konstrukty umysłu, który postrzega coś jako dobre (korzyść dla Ego) i złe (strata dla Ego). Pytając o to, czy źle zrobimy okłamując kogoś też spotka się z odpowiedzią neutralną, ponieważ dla ducha jest to czynność jak każda inna. Jedna w wielu możliwości interakcji. Subiektywnie dla Ciebie dobra, dla okłamanego zła. Ten konflikt musi rozwiązać Ego jako konflikt z natury moralnej. Guidowi to obojętne bo wie, że Twój świat przypomina film a każda decyzja to po prostu możliwość jego historii.

Zaczynamy!

Wiesz już czego się spodziewać. Jesteś psychicznie gotowy, aby nawiązać z nim kontakt!
https://norablog.pl/kontaktowanie-sie-z-guidem-indywidualnym/

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Articles

Jak zacząć?

Jak zacząć?

Najważniejszą kwestią jest to, że każdy rozwija się duchowo - tak, robisz to już teraz! Podczas...

czytaj dalej