Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Wprowadzenie do norablog.pl, czyli

Kim jestem i co tu robię?

Autorka

Nora Vulpis

Jestem studentką psychologii na III roku – rozwijam się na ścieżce psychologii pracy i biznesu.  Fascynuje mnie natomiast psychologia duchowości, gdzie tematem rozwoju duchowego zajmuję się od 2012 roku.

Jako dziecko wielokrotnie doświadczyłam OOBE. Szukając wyjaśnień w wieku nastoletnim zaczęłam rozwijać się duchowo. Jestem omnistką – uznaję każdą religię. Nie mam jednego wyznania. W praktykach duchowych inspiruję się różnymi wierzeniami. Warto jednak zaznaczyć, że temat Przewodników Duchowych jest najbliższy mojemu sercu.

Prowadzę TikToka oraz Instagrama jako @duchowe_i_nowe.

Krótka historia

O mojej duchowości

Historię powinniśmy zacząć od dzieciństwa, w którym niczym Alicja mogłam przenosić się do swojej „Krainy Czarów”. Miałam tam przyjaciela, który czasami odwiedzał mnie w tej rzeczywistości- jednak tutaj był niewidzialny. Dzisiaj wiem, że ten „wymyślony przyjaciel” to mój Przewodnik Duchowy z którym spotykałam się w innej rzeczywistości. Było to możliwe poprzez zjawisko, które dzisiaj jest znane jako shifting. Natomiast to wszystko stało się dla mnie rozmytym wspomnieniem – za cieniem rodziny zostałam katoliczką.

Po bliższym poznaniu instytucji Kościoła rzymskokatolickiego zostałam zagorzałą ateistką. Właśnie wtedy w wieku 12 lat spotkałam się z książką „Potęga Teraźniejszości” Eckharta Tolle, która całkowicie odmieniła moje życie.  Zaczęłam praktykować świadomy sen (LD) oraz projekcje astralne (OBE). Wkrótce poznałam filozofie Wschodu, mitologie z całego świata, praktyki rodzimowierców oraz teorie New Age.  Wszystko złożyło się w jedną spójną całość – duchowość. Moim celem jest przekazać tę wiedzę  i pomóc ludziom odnaleźć w niej skrawek siebie.

Mój cel:

Rozwój duchowy zyskał wiele negatywnych etykietek. Jest silnie kojarzony z instytucją Kościoła lub wręcz przeciwnie – z sektami i „trunkami” zmieniającymi stan świadomości. DOŚĆ.

Moim celem jest edukowanie na temat duchowości i tym samym podniesienie jakości życia każdego człowieka o różnych potrzebach duchowych. Czas, aby każdy z nas odnalazł własną ścieżkę.

Moje wartości:

Aby zbudować bezpieczną przestrzeń poszukiwania
swojej duchowości należy zadbać o najważniejsze wartości:

Niezależność

OBIEKTYWNOŚĆ

EDUKACJA

SZUKANIE DUCHOWOŚCI W SOBIE

„Nora Vulpis”, czyli mój

Artystyczny pseudonim

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…”

Tak brzmi najpopularniejszy cytat lisa z „Małego Księcia”.  Symbolika lisa w różnych kulturach stała się moim motto życiowym. W „duchowym” języku nazwalibyśmy go moim zwierzęciem mocy.

„Vulpis” to lis z łaciny. Natomiast „Nora Vulpis” to trochę gra słowna jako „Nora Lisa”. Niezbyt błyskotliwe, prawda? Cóż, kiedyś to miało dla mnie więcej sensu. Ale przyzwyczaiłam się i tak już zostało 🙂

Poza rozwojem duchowym:

ROŚLINIARA
Mam 44 rośliny (+5 wodnych)

GAMERKA
Assassin’s Creed w serduszku

PODRÓŻNICZKA
Jak na Strzelca przystało 🙂

ARTYSTKA
Od rysunku po cosplay.

Rozwój duchowy to nie wszystko!  

Osoby zajmujące się rozwojem duchowym są często idealizowane. Jakby ciągle myślały tylko o jedności ze Wszechświatem i każdą chwilę spędzały na medytacji. Bzdura!

Zależy mi na tym, aby pokazać, że duchowość jest dodatkiem do naszego życia: uspójnia je i nadaje mu głębszy sens. Ale to nie znaczy, że jest naszym całym życiem!

Poza duchowością lubię „popykać” się w League of Legends lub w inne gry komputerowe. W wolnym czasie zajmuję się cosplay’em – głównie postaci z LoL’a. Podróżuję, rysuję i jestem mamą wielu tropikalnych roślin. A duchowość jest w tym wszystkim wisienką na torcie.