Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Jak spotkać bohatera?

mar 21, 2024

Czy artykuł o postaciach w parkach Disney’a został przez Ciebie przeczytany? Jeżeli tak, przejdziemy do konkretów, czyli jak spotkać jak najwięcej swoich ulubionych bohaterów w krótkim czasie. Artykuł dotyczy parków Disneyland Paris oraz Walt Disney Studios, jednak wskazówki przydadzą się w każdym parku tematycznym Disneya – i zapewne nie tylko.

Gdzie spotkasz ulubione postacie?

Postacie znajdziesz na paradach, na spotkaniach typu „Meet&Greet” oraz swobodnie poruszające się po parku. Warto wiedzieć, że spotkania z ulubionymi bohaterami mają charakter sezonowy. Oznacza to, że dane postacie występują w parku w określonych konfiguracjach zależnych od pory roku. Dla przykładu złoczyńcy są popularniejsi w okresie jesiennym, natomiast wakacje są przeznaczone dla postaci najbardziej popularnych i przede wszystkim komfortowych dla dzieci. Wszystkie informacje na temat aktualnych postaci znajdziesz w oficjalnej aplikacji Disneyland Paris. Omówmy wszystkie możliwości spotkania bohaterów po kolei.

Elsa, Kraina Lodu, Disneyland

Parada – jej nie przeoczysz!

Podczas parady niezależnie od sezonu stoisz w większym lub mniejszym tłumie. Jeżeli chcesz być zauważonym, musisz zawalczyć – oczywiście w kulturalny sposób! Pamiętaj, że to może być Twój pierwszy raz w Parku, ale pracownicy odgrywający swoje role przeżywają paradę codziennie (a nawet kilka razy dziennie!) nawet na pełen etat. Tak jak kasjer w sklepie nie zwraca szczególnej uwagi na klienta tak Elsa nie zwróci uwagi na Twoją koszulkę z jej wizerunkiem podczas parady. Ona widzi ten sam tłum co codziennie. Podczas przejazdu nie pomacha każdemu – spojrzy tylko na charakterystyczne osoby. Spróbuj zwrócić na siebie uwagę.

Spotkania typu Meet&Greet

Takie spotkania odbywają się w podanych niżej miejscach:

  • lokalizacje ze ścianką fotograficzną rozłożone po parkach
  • atrakcje, np. Princess Pavilion
  • restauracje, np. Auberge de Cendrillon
  • hotele podlegające parkom
Aurora (Śpiąca Królewna ) Disneyland

Podczas tego rodzaju spotkań to ty podejmujesz wybór, czy robisz fotkę i uciekasz, czy chcesz wycisnąć z takiego spotkania maksimum. Niestety tego rodzaju spotkania są bardzo oblegane i to nie tylko przez dzieci. Dla przykładu w 2022 spotkanie z Dżafarem („Aladyn”) było równoznaczne z 30 minutową kolejką – i to poza sezonem. Chociaż Dżafar jest ciekawą postacią to trzeba przyznać, że nie ma do niego zbyt wielu chętnych w przeciwieństwie do chociażby Olafa („Kraina Lodu”). Najbardziej oblegane postacie jak księżniczki, Avengers czy Myszka Mickey doczekały się nawet własnych atrakcji, gdzie są dostępni praktycznie cały dzień – niestety, związana jest z tym stała kolejka do tych atrakcji wynosząca minimum 60 minut i to z naprawdę dużym pokładem szczęścia. Klasycznie kolejki do tych atrakcji to około 200 minut czekania. Jeżeli masz mało czasu, polecam dobrze przemyśleć do jakiej postaci się ustawić nie tracąc całego dnia.

Restauracje

W cenie około 100 Euro wykupisz trzydaniowy posiłek w towarzystwie minimum 3 księżniczek w restauracji Auberge de Cendillon lub w towarzystwie klasycznych postaci Disneya (np. Pinokio, Tygrysek) w restauracji Plaza Gardens. Cena wydaje się być wygórowana, ale trzeba pamiętać, że kupujesz czas. Marketing tych restauracji próbuje nam wmówić, że postacie są w cenie posiłku, ale osobiście uważam, że to posiłek jest w cenie postaci :).

Dżafar / Jafar z bajki Aladyn w Disneyland

Spotkania w hotelach

Wykupienie noclegu w hotelu podlegającym pod park ma wiele plusów zaczynając od atrakcyjnej ceny, a kończąc na dodatkowych możliwościach spotkań z ulubieńcami. Spotkania najczęściej odbywają się w godzinach porannych w pobliżu recepcji lub restauracji. Hotel umożliwia Nam interakcje z ulubionym bohaterem przed lub po śniadaniu. Kolejki są krótsze niż w parkach, ponieważ dotyczą tylko gości hotelowych. Trzeba pamiętać, że ograniczeni jesteśmy do zaledwie kilku postaci, które pełnią w danym hotelu funkcję maskotki. Niemniej jednak jest to świetna alternatywa i kupienia sobie czasu.

O ile zdobycie uwagi ulubionej postaci na paradach jest w dużej mierze zależne od szczęścia to jednak zyskanie specjalnej uwagi podczas Meet&Greet zależy całkowicie od Nas. Jeśli decydujesz się na czekanie w kolejce to zauważ, że szkoda by było czekać nawet te 30 minut aby zrobić zdjęcie z postacią w 15 sekund. Jednak istnieją na to sposoby wydłużające czas interakcji a także pracy z wewnętrznym dzieckiem o charakterze rozwoju osobistego. Przeczytaj o najlepszym scenariuszu takiego spotkania, aby warte było każdego czasu czekania.

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły