Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Jak wybrać kamienie dla siebie?

sty 20, 2021

Co zrobić aby kamienie działały?

Na początek zajrzyj TUTAJ, aby dowiedzieć się w jaki sposób minerały i kryształy posiadły magiczne właściwości. Dowiesz się, że aby kamienie działały, potrzebna jest Twoja wiara i przekonanie. Nie ważne jak drogą i unikatową bryłę kupisz – to ty nadajesz jej moc. Poniższy poradnik pomoże Ci w wyborze kamieni dla siebie, jednak nie ze względu na ich właściwości powielane bezmyślnie w internecie i książkach. Moje wskazówki pomogą Ci wybrać taki kamień, aby w niego uwierzyć, a co za tym idzie nadać mu moc.

Pamiętaj, że jeżeli nie będziesz przekonany o działaniu kamienia, będzie on w Twoich rękach jedynie kawałkiem zbitej ziemi. Ładnej i kolorowej zbitej ziemi.

Intuicja na pierwszym miejscu

Zawsze kieruj się intuicją. Nawet jeżeli dany minerał ma opis w internecie kompletnie przeciwny do tego co potrzebujesz. Naucz się słuchać siebie i wewnętrznego głosu. Znaczenie nadawane przez inne osoby nie znaczy nic przy Twojej intuicji – to ty wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Kieruj się własnymi skojarzeniami i przekonaniami – może Twój ulubiony bohater w książce po wzięciu jadeitu do ręki stał się niezwykle silny? Albo ulubiona wiedźma z mediów społecznościowych zachwala działanie amazonitu? Jeżeli ten autorytet budzi w Tobie wiarę – weź go. Jeżeli kamień z wystawy krzyczy „kup mnie” to zrób to. Oczywiście w granicach rozsądku – wiele współczesnych wiedźm rezygnuje z kilku dobrych posiłków w miesiącu, aby móc kupić wymarzony kryształ – nie idź tą drogą 🙂

Opisy z internetu/książek

Takie gotowe spisy właściwości kamieni są totalną bzdurą – ale takie informacje też można wykorzystać. Uruchamia się efekt psychologiczny dowodu społecznego: „Jeżeli jakiś znawca tak pisze, jeżeli strona w internecie ma tak dużo odsłon i dobrych opinii – na pewno mają rację! Dla pewności zrobię tak samo!” Zaczynasz wierzyć w opis w internecie, a co za tym idzie – nadajesz moc temu kamieniowi. Nie bójmy się bawić naszym ego i wykorzystywać jego iluzje!

Poniżej kilka przykładów właściwości kamieni zgodnie z opinią społeczną:

Agat – idealny dla osób żyjących w stresie – uspokaja, przywraca równowagę, wzmacnia ciało, uziemia
Ametyst – chroni przed negatywnymi wpływami, uspokaja i oczyszcza drogę do intuicji
Cytryn – przyciąga dobrobyt (w tym pieniądz), przywraca motywację do działania i dawną ambicję
Kryształ górski – uniwersalny kamień leczniczy i ochronny, wzmacnia pozytywne intencje

Kolory kamieni

Nie zapominajmy, że każdy kolor to jedynie częstotliwość wywołująca pewne wrażenie wzrokowe, a co za tym idzie również emocjonalne. Jeżeli brakuje nam czegoś w życiu lub chcemy wzmocnić pewną cechę, warto posługiwać się znaczeniem kolorów przy wyborze kamienia. Tym bardziej, jeżeli takie uzasadnienie działania przemawia do Ciebie i jest w stanie wzmocnić Twoją wiarę. Najłatwiej wzorować się na kolorach czakr – ułatwią nam rozpoznanie znaczeń kolorów na poziomie nie tylko psychologicznym ale i energetycznym.

Czerwony – Czakra Podstawy, bezpieczeństwo, namiętność, wigor, władza, siła, zdrowie fizyczne
Pomarańczowy – Czakra Sakralna, kreatywność, pasja, pewność siebie, zabawa, niezależność, twórczość, samoocena
Żółty – Czakra Splotu słonecznego, optymizm, życie społeczne, towarzyskość, poczucie własnej wartości, dobrobyt
Zielony – Czakra Serca, życie, miłość, natura, nadzieja, harmonia, spokój, zaufanie, zdrowie psychiczne
Niebieski – Czakra Gardła/ Trzeciego Oka, autentyczność, komunikacja, intuicja, pokój, inteligencja, pamięć, wolność
Fioletowy / Różowy – Czakra Korony, tajemnica, mądrość, wiedza, ezoteryka, zmiany, wyjątkowość,
Czarny / Biały – ochrona, czystość, doświadczenie, iluzje, przeszłość, przyszłość

Podejście astrologiczne

Jeżeli nie jesteś zaawansowany w astrologii, kieruj się opisami na stronach internetowych typu „Kamień dla Skorpiona”. Tak jak pisałam wcześniej, opisy to bzdura, ale można ją wykorzystać do nadania mocy kamieniowi. To w zupełności wystarczy.
Jeżeli natomiast jesteś biegły w temacie swojego horoskopu urodzeniowego, zastanów się który obszar Twojego życia – zgodnie z planetami i domami reprezentującymi go – wymaga zmian i wsparcia od strony kamieni. Dla przykładu, jeżeli potrzebujesz szczęścia, sprawdź który znak dominuje planetą Jowisz. Kamień, który powinieneś kupić i którego działanie łatwiej Ci będzie wywołać swoją wiarą to ten dla danego znaku zodiaku. Nie ma tutaj potrzeby, żebym powtarzała treści znajdujące się na sąsiednich stronach, tym bardziej jeżeli już wiemy, że są one wynikiem efektu dowodu społecznego a nie rzeczywistym działaniem. Jako „zodiakarz” czy „zodiakara” ten typ dopasowania kamienia dla siebie będzie najbardziej efektowny.

Podejście alchemiczne

Kamienie to żywioł ziemi, natomiast na ich powstawanie ich niepowtarzalnych form wpływają inne żywioły. Jeżeli jesteś zwolennikiem pracy z żywiołami, ta metoda jest dla Ciebie. Zorientuj się w jaki sposób powstały dane minerały -które z nich wypłukała woda, które z nich uformowało powietrze a które zostały strawione przez ogień. Możesz to porównać do żywiołów, które są istotne z perspektywy astrologicznej. Dla przykładu w moim horoskopie urodzeniowym najwięcej do powiedzenia mają ogniste i powietrzne znaki zodiaku. Dlatego też największą wiarę pokładam w czarnym obsydianie. Według opinii społecznej jest on kamieniem ochronnym, jednak mi dodaje niesamowitą pewność siebie i siłę.

I tak dalej..

Takich sposobów mogłabym wymieniać więcej, natomiast muszę zadbać, aby ten artykuł był czytelny. Istota odpowiedniego wyboru polega na zdiagnozowaniu, jaki fakt wzmocni naszą wiarę w kamień. Co będzie dla nas wystarczającym uzasadnieniem, aby ten kawałek zbitej ziemi „zadziałał”.

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły