Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Scenariusz spotkania z postaciami Disneya

mar 21, 2024

Każdy chce się wyróżnić – nie myśl jak „każdy”. Zwrócenie na siebie uwagi postaci wymaga ponadprzeciętnego zaangażowania. Pamiętaj, że każda z postaci to tak naprawdę zwykły pracownik, który widzi tysiące nowych twarzy codziennie. Też mu się czasem nie chce. Twoim zadaniem nie jest zwrócenie na siebie uwagi, a sprawienie, że na nowo zacznie mu się chcieć i on sam również poczuję magię Disneya na nowo!

Mary Poppins, Disneyland, Disney-bounding

Szata zdobi człowieka

Jeżeli myślisz, że opaska z uszkami Myszki Miki przyciągnie ponadprzeciętną uwagę postaci to się mylisz, ponieważ KAŻDY gość w parku Disneya wpadł na ten sam pomysł. Lepszym ruchem będą ubrania z motywem postaci lub akcesoria takie jak pluszak. Jednak najlepszą strategią jest disney-bounding.  Postacie, a raczej pracownicy, mają obowiązek poświęcić więcej uwagi osobom, które skusiły się na ten sposób wyrażania miłości do bajek Disneya. Warto to wykorzystać!

Nie bój się mówić!

Większość osób wita się z postacią i ustawia do zdjęcia. Ale postacie nie są „Panem w przebraniu” a dobrze wykwalifikowanymi pracownikami, dzięki którym znowu poczujesz się jak beztroskie dziecko.  Możesz ich spytać o ulubiony przepis kulinarny lub nawet poprosić o pomysł na imię dla Twojego dziecka. Niektórzy uczą ich podstawowych zwrotów w obcym im języku, zbierają autografy a kolejni pokazują swoje rysunki. To jest moment, w którym możesz wypuścić swoje wewnętrzne dziecko na zewnątrz. Możesz podziękować ulubionej postaci za wsparcie i motywację w trudnych chwilach. Nie martw się, jeżeli Twoja ulubiona postać jest niemówiąca – język gestów czasem wyraża więcej niż 1000 słów! 

Nie bądź jak Karen

Niektórzy ludzie niestety nie czują magii Disneya i bardzo chętnie zepsują ją każdemu, nawet dzieciom. Czas porozmawiać o tym czego nie mówić na spotkaniach z ulubionymi bohaterami. Oto kilka przykładów:

– Ile zarabiasz?

– Czy bardzo ciepło jest  w waszych kostiumach w lato?

– Czy mogę Cię wynająć na urodziny mojego dziecka? Jakie postacie jeszcze grasz?

Te i tego typu pytania to są pytania zakazane. Jeśli nie rozumiesz tego, że psujesz magię dzieciom i uniemożliwiasz sobie pracę psychologiczną z wewnętrznym dzieckiem to spójrz na to z przyziemnej perspektywy: Ci pracownicy wylecą, jeżeli nieodpowiednio zareagują na takie pytania, nie mówiąc o udzieleniu Ci odpowiedzi.  Bądź człowiekiem i uszanuj ich pracę, bo pytanie o otwór do potrzeb fizjologicznych w stroju są tak samo nieśmieszne jak przedmiotowe traktowanie kelnera w restauracji.

Czas na life hack!

Przy postaciach zawsze dostępny jest fotograf z profesjonalnym sprzętem u którego wykupimy zdjęcie, jednak nie ma zakazu użycia własnego telefonu. W większości nowych telefonów możliwa jest opcja równoczesnego nagrywania oraz robienia zdjęć – ustaw tę opcję i poinformuj o tym osobę, której przekazujesz telefon. W ten sposób będziesz mieć pamiątkę z tych cudownych chwil na całe życie!

Jak zdobyć uwagę podczas parad?

Jeżeli myślisz, że krzyczenie „Elsa! Elsa!” sprawi, że Elsa pośle Ci buziaka to pamiętaj, że tak samo pomyślała cała reszta ludzi 🙂 Przychodzę więc z pomocną radą: dostajesz od postaci tyle, ile jej dajesz. Zamiast wymagać od nich czegoś, sam podaruj im coś od siebie, aby moment parady z Twoją obecnością sprawił, że sami poczują magię Disney’a. Uśmiechnij się! Śpiewaj! Tańcz! Jeżeli ty dasz energię tym ludziom, oni się odwdzięczą – od pozowania specjalnie dla Was po miłe słowa lub nawet podbiegnięcie i przytulenie.

Pozwól sobie być znowu dzieckiem!

Odnosząc się do własnych doświadczeń wiem, że takie ubieganie się o uwagę może być w pewien sposób krępujące, szczególnie dla osób nieśmiałych. Jednak po dwóch dniach w tej zaczarowanej krainie zauważyłam, że parki Disneya to nie są zwykłe parki tematyczne – to coś w rodzaju innego wymiaru.  Jeżeli masz problem z wypuszczeniem swojego wewnętrznego dziecka na zewnątrz to pamiętaj – im płacą za to, abyś to zrobił! Jeżeli jesteś nieśmiały i nie chcesz się narzucać to pomyśl inaczej: bądź dobrym klientem!

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły