Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Jak działają magiczne właściwości kamieni?

sty 20, 2021

Kryształ górski wspiera ochronę

Kamienie i kryształy stają się coraz popularniejsze w środowisku rozwoju duchowego, głównie za sprawą kultury ezoterycznej powiązaną z Witchcraftem. Nauka natomiast całkowicie odrzuca magiczne działanie kamieni – w końcu kawałek ziemi nie może wytwarzać wokół siebie aury przyciągającej pożądane efekty. Co ciekawe, mają rację – same kamienie nie są w stanie nic magicznego osiągnąć, jednak człowiek może im nadać tę „moc” zupełnie nieświadomie!

Wielokrotnie na blogu wypowiadałam się na temat efektów psychologicznych – procesach, które nieświadomie przeprowadzamy w naszym mózgu. Czasami potrafią zmienić nasz świat o 180 stopni, niezależnie czy wywołujemy je świadomie czy wręcz stajemy się ich „ofiarą”.

Trzy czynniki uaktywniające działanie minerałów

Efekt samospełniającej się przepowiedni

Ta obiecująca naukowa nazwa w gronie zainteresowanych rozwojem duchowym otrzymało miano jednego z praw Wszechświata – Prawo Przyciągania. Ten efekt świadomie wykorzystujemy podczas modlitw, afirmacji, manifestacji czy też rytuałów. Natomiast bardzo często w codziennym życiu jest on przeprowadzany nieświadomie, gdyż jest niemal niewykrywalny. Osoba, która go doświadcza potrzebuje dwóch rzeczy; wiarygodnego DLA NIEJ źródła informacji (wiary) oraz odrobiny czasu. Gdy uwierzy w coś – plotkę, swoje przekonanie czy słowa wróżki – nieświadomie dostosuje swoje myśli w ten sposób, aby to się wydarzyło. Sama zaczyna nieświadomie dążyć do spełnienia swojego przekonania zarówno czynami jak i myślami. Prędzej czy później osiąga swój cel – zostało to przedstawione w bestselerowej książce oraz filmie „Sekret”.

Reguła niedostępności

Jeżeli coś jest limitowane – jest atrakcyjniejsze. Jeżeli coś trudniej zdobyć, wzrasta jego wartość, a co za tym idzie cena. To właśnie na tym efekcie bogacą się twórcy limitowanych kolekcji ubrań, figurek, dodatków do gier itd. To właśnie tutaj tworzy się presja, gdy sprzedawca mówi Ci, że to „dwie ostatnie sztuki” danego produktu. Jeżeli tego nie kupisz, stracisz możliwość posiadania tego raz na zawsze, nie będzie powrotu. Później dochodzą jeszcze hasła ograniczające czas dostępności produktu – „Edycja limitowana ważna do drugiego stycznia lub do wyczerpania zapasów !”

Efekt dowodu społecznego

Efekt ten polega na pewnym wzorowaniu się na społeczeństwie wokół nas i konformizmie równocześnie. Osoba, która nie ma wyrobionego zdania na jakiś pogląd, przyjmuje pogląd większości osób z grupy. To dotyczy także zachowań i decyzji w życiu – jeżeli Twoi znajomi uważają, że najwygodniejszymi butami są NewBalance to prawdopodobnie te właśnie zakupisz na zimę. Ten efekt jest jeszcze większy, jeżeli dana grupa jest bliska Tobie – rodzina, najlepsi przyjaciele, fani danego zespołu, gracze, miłośnicy poezji itd itp. Jeżeli grupa to osoby podobne do Ciebie i mają podobne zdanie, to postępowanie tak jak oni przyniesie Ci najwięcej korzyści. Tak przynajmniej myśli Twój mózg. Czasem te decyzje będą pozytywne, czasem neutralne. Natomiast zdarza się, że wpływają one negatywnie – ma to miejsce u osób zamkniętych na inne opinie i poglądy.

I inne…

Efektów psychologicznych wpływających na działanie minerałów jest więcej, jednak wymienienie ich i objaśnienie trwałoby zbyt długo. Jest to chociażby efekt potwierdzenia, który sprawia, że szukasz potwierdzenia własnej opinii i wzmacnia efekt samospełniającej się przepowiedni. Do tego może dojść efekt pewności wstecznej – gdy już coś się „spełni” to wierzysz jeszcze bardziej w swoje przekonanie, przez co podsycasz wszystkie wymienione wcześniej efekty na przyszłość.

I tak właśnie powstały magiczne właściwości minerałów…

Na czym polega fenomen ?

Cofnijmy się do początków – poganie, Słowianie, Germanie, wiedźmy. Myślami znajdujemy się w czasach, w których nie rządził niewidzialny Bóg mianujący cesarzy i królów. Jedyną królową była natura a królem kosmos. Efekty, które wymieniłam powyżej były znane tylko mędrcom – od szamanów przez uzdrowicieli po wodzów. Jednak nie były one nazwane ani sklasyfikowane – jeszcze żaden student psychologii czy fizyki nie pisał o tym w magisterce. Wyobrażacie sobie mędrca osady mówiącego:

„Nie bójcie się burzy, kontrolujcie swoje myśli, wyłączcie ego! To wasze postrzeganie świata wpływa na niego !” ?

Ja też nie. Co więcej, nawet w dzisiejszych czasach trudno nam w to uwierzyć. Dlatego mędrcy tworzyli amulety na ochronę i talizmany na przyciąganie szczęścia. Niestety człowiekowi jest prościej uwierzyć w działanie przyrządu od szamana (autorytet) niż w siebie. Mędrcy dawali narzędzia, na których użytkownicy mogli położyć działanie efektów powyżej.

Człowiek prędzej uwierzy we wszystko inne, zanim uwierzy po prostu w siebie.
Ale to nie przedmiot wiary, lecz wiara sama w sobie czyni cuda.

Wiara człowieka uruchamia całość procesów na poziomie energicznym, kwantowym i duchowym. Podświadomie i nieświadomie zmienia percepcję i postrzeganie każdego z nas. Mędrcy to wiedzieli i nauczyli ludzi bronić się chociażby w ten pośredni sposób, zanim będziemy gotowi użyć do wiary jedynie siebie samego. Dlatego wierzymy w rytuały, wodę święconą, krzyż, talizman a nawet szczęśliwy długopis na egzaminie. Natomiast kamienie były pierwszym obiektem wsparcia.

Dlaczego kamienie są pierwotnym narzędziem wiary?

  1. Mędrcy podarowali ludziom coś niezwykłego. Człowiek nie uwierzyłby w patyk czy kawałek gruzu tak samo jak w coś unikatowego – w jego podświadomości już wtedy istniała nienazwana wówczas reguła niedostępności. Pożądanym materiałem były kości, muszle i kamienie – granat, malachit, kryształ górski, ametyst itd.
  2. Autorytet mędrca uruchomił w ludziach wiarę, a co za tym idzie efekt samospełniającej się przepowiedni. Napędzany kolejnymi zdarzeniami budził efekt potwierdzenia i efekt pewności wstecznej. To działa!
  3. W sąsiedniej osadzie ludzie walczą z powodziami – plony są w zagrożeniu. Wysyłają śmiałka po legendarne przedmioty, które uchronią osadę przed katastrofą. Skoro u nich działa, to my zrobimy to samo – tak mówi efekt dowodu społecznego.

Żyjemy ponad 2000 lat po tych wydarzeniach i wracamy do korzeni. Przez ten czas palono czarownice tylko dlatego, że zamiast krzyża i wody święconej używały ziół i kamieni. Dopiero teraz zaczynamy dostrzegać, że mechanizm jest taki sam a wybór, w co chcemy wpakować wiarę, zależy od nas. Oczywiście źródłem wszelkiej magii – zjawisk na przestrzeni duchowo energetycznej, których przyczyny są naukowo nieznane a skutki widoczne gołym okiem – jesteśmy my sami.

Chcesz zacząć swoją przygodę z kamieniami? Zajrzyj TUTAJ !

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły