Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Planety w astrologii

cze 29, 2020

Planeta jako typ energii

Każda z planet posiada pewną energię. Nie mówimy tu o magicznych kosmicznych iskierkach a o wrażeniu, jakie na nas podświadomie wywiera. Przykładowo Saturn przez swoją brązową barwę. i pierścień wydaje się „stabilny”. Mars swoją barwą przypomina wojnę, natomiast niebieski Neptun wydaje się głęboki, nacechowany emocjonalnością lub artyzmem. To wrażenie to właśnie energia reprezentowana i przekazywana od planet.

To jest ten moment, w którym znajomość mitologii rzymskiej okazuje się przydatna. Rzymscy Bogowie przyjmowali imiona odpowiadające nazwom planet i właśnie przez takie skojarzenia najłatwiej będzie Ci zapamiętać podstawowe znaczenia i wpływy planet. Ale zacznijmy od początku…

Słońce

Pierwsze skojarzenie – egoizm – jako najbliższa gwiazda jest największa, stanowi centum i świeci najjaśniej. To właśnie konstelacja, w której podczas naszych narodzin znajduje się Słońce to ten przereklamowany na wszystkie sposoby Znak Zodiaku. W praktyce oznacza to Twoje wewnętrzne pragnienia i cele. Jeżeli czujesz się nieszczęśliwy w tym, czym teraz się zajmujesz, spójrz na opis Znaku Zodiaku. Możliwe, że znajdujesz się na innej ścieżce uwarunkowanej przez wychowanie, środowisko lub założone maski. Słońce to twoje prawdziwe pragnienia i kodeks, którym posługuje się Twoje Ego wybierając szczęście niezależnie od innych aspektów. Znak Zodiaku jest bardzo widoczny w sytuacjach, gdy jesteśmy nietrzeźwi. Ego przejmuje stery swoimi popędami a reszta planet, wszelkie wymagania kultury i ramy „co wypada” zanikają.

Księżyc

Księżyc dominowany jest przez naszą podświadomość oraz nieświadomość, często nazywany jest Cieniem. Odpowiada emocjom, zwłaszcza w momencie gdy ich nie kontrolujemy i inne planety tracą swoje znaczenie. Gdy coś wyprowadzi nas z równowagi, zarówno pozytywnie jak i negatywnie, to właśnie księżyc przejmie kontrolę i znak, w którym się znajduje. On warunkuje to, czy zamykamy się w sobie, czy może wolimy podzielić się emocjami z całym światem , „niech wszyscy wiedzą!”. To on sprawia, że płaczemy/ krzyczymy, wzruszamy się. A także on wskazuje, jak możemy sobie poradzić z takimi emocjami. Dla niektórych zamknięcie się z nimi w ciepłym kocu będzie efektywniejsze niż opowiadanie o nich dziesiątkom ludzi, każdemu z osobna, po trzy razy „tak dla pewności”.

Merkury

Merkury odpowiada za komunikacje, relacje międzyludzkie a także handel. To on uwarunkowuje to, w jaki sposób się komunikujemy, czy jesteśmy ekspresywni i gestykulujemy, czy jednak odzywamy się tylko gdy trzeba i emanujemy skromnością. W ten właśnie sposób posiadając Merkurego w przykładowo Wodniku możesz być 'nieśmiałym Baranem” co według horoskopów z czasopism wydawałoby się zupełnym absurdem – a jednak !

Wenus

Wenus znamy jako planetę miłości, jednak warto wytłumaczyć czym dokładnie ta miłość jest. Ta planeta uwarunkowuje nasze podejście do „idealnej rodziny” i jej priorytety. Wskazuje nam, jaka cecha u potencjalnego partnera jest dla nas atrakcyjna. Często automatycznie dopisujemy jej cechy naszej seksualności, natomiast jest to błąd. Odpowiada ona za romantyczną relacje i pożądane w niej cechy, które są dla nas piękne. Sprawy łóżkowe nie są jej zainteresowaniem, bo kieruje się miłością a nie seksualnym popędem. Ma także znaczący wpływ na postrzegane przez nas piękno i docenianą sztukę.

Mars

Tutaj powinien nam się załączyć automatycznie dopisek „Bóg wojny”. To właśnie ta planeta odpowiada za wszelkie popędy, a co za tym idzie, konflikty, w których uwarunkowuje nasze zachowanie. Na podstawie położenia Marsa możemy dowiedzieć się, jaki sposób rozwiązywania konfliktu będzie dla nas najbardziej skuteczny przez jego wrodzoną umiejętność wykorzystywania. Możemy także określić istotę rywalizacji. To tutaj znajdziemy najlepszy sposób na zmotywowanie nas do działania. Uwarunkowuje także popęd seksualny i to, w jaki sposób lubimy działać i jaka jest tego intensywność.

Jowisz

To planeta uwarunkowująca nasz rozwój, szanse życiowe oraz mówiąc wprost – szczęście. Po jej położeniu możemy wyobrazić sobie sinusoidę tego przychodzącego i odchodzącego szczęścia. Wskazuje nam drogę, która przynosi nam w życiu poczucie satysfakcji. Drogę, która przynosi najwięcej szans do wielkich wygranych. To ona uwarunkowuje to oklepane w horoskopach zdanie „w tym miesiącu czeka Cię wielkie szczęście”. Znając horoskop urodzeniowy wiesz, gdzie powinieneś go szukać. A to krok bliżej do zrealizowania swoich marzeń „przez przypadek”.

Saturn

O ile Jowisz był planetą dynamiczną, Saturn włada nad wszystkim co stałe, przyziemne. On decyduje o naszym podejściu do kariery i pieniędzy. Wyznacza nasze ludzkie wartości i konflikty między nimi: rodzina, religia czy patriotyzm? Z jednej strony można nazwać to ograniczeniami. Z drugiej strony – wartościami, które są dla nas na pierwszym miejscu i pominięcie ich nie przyniesie satysfakcji. Saturn może wskazać nam właściwą ścieżkę kariery, aby spełniać się nie tylko w oczekiwaniach finansowych ale także w „spełnianiu swojej misji”.

Uran

Uran symbolizuje nasz sposób buntu, podkreśla naszą autonomię, indywidualizm i wyjątkowość. Przewiduje przebieg naszego okresu dojrzewania a także sposób walki o to, co dla nas ważne. Nie mam tu już na myśli walki na pięści, której prędzej przewodniczy Mars, a walkę poprzez manifestowanie siebie i swoich przekonań. Pokazuje, jak wygląda nasz utopijny obraz świata idealnego. Z Uranem związane są astrologiczne epoki, które zwiastują wielką przemianę w funkcjonowaniu. W chwili obecnej przechodzimy z Ery Ryb na Erę Wodnika, ponieważ przez najbliższe pokolenia Uran znajdować się będzie w Wodniku – znaku wyjątkowości i pokoju. Teraz już wiesz, dlaczego dzisiejsza młodzież urwała się z choinki z manifestacją siebie, w obronie przyrody, osób wykluczanych, pokrzywdzonych i zawzięcie namawia do wegetarianizmu oraz innych wartości, które w Erze Ryb nie miały znaczenia (w przeciwieństwie do wolności, terytorium, hierarchii i kapitalizmu charakterystycznego dla tej poprzedniej epoki).

Neptun

Neptun może symbolizować nasz utorowany sposób myślenia, w którym jesteśmy zakotwiczeni. To ta przyjemna iluzja świata, z której nie chcemy wyjść, ponieważ jest dla nas wygodna. Chcemy, żeby świat tak wyglądał. Za pomocą podświadomości właśnie taki świat do siebie przyciągamy nie zauważając tego co na zewnątrz. Ta właśnie zdolność prawa przyciągania i potęgi podświadomości sprawia, że nie jest to jedynie negatywny aspekt. Z jednej strony takimi obrazami oszukujemy samych siebie. Z drugiej natomiast świat jest dla nas taki, jakiego chcemy go widzieć. Dostrzegamy to, co chcemy podświadomie dostrzegać. Dzięki jego położeniu wiemy, jaką iluzje podświadomie urzeczywistniamy.

Pluton

Pluton symbolizuje przemianę; z mitologii rzymskiej wiemy, że był on Bogiem Śmierci. Natomiast w wielu kulturach śmierć nie jest smutnym końcem a pozytywną przemianą. Pluton odpowiada za przebieg wszelkich zmian: zmiana pracy, przeprowadzka, z roli córka na rolę matka, z naturalnego blondu na wściekły róż. Pokazuje nam, czy lubimy zmiany, czy wolimy powoli się przyzwyczajać czy zmieniać wszystko od pstryknięcia palca póki nam się nie znudzi – i jak szybko się to znudzi. Przykładowo warunkuje nam tempo, z którym po zakończeniu jednego związku będziemy w stanie zaangażować się w nowy. Dlatego niektórzy zmieniają partnerów jak rękawiczki, a inni zbierają się do tego przez kilka lat.

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły