Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Czakry – wstęp

lis 26, 2020

O czakrach jest głośno – wiele osób dostrzega je jako magiczne miejsca w ciele człowieka z kosmicznej energii z gwiazdeczkami. To wymyślony obraz, który świadczy o nieznajomości tematu lub powierzchownym jego zrozumieniu. Strony internetowe nie poświęcają postów samej idei czakr. Chcemy od razu przejść do tych „magicznych rzeczy” jak kolorki czy uleczanie. Czas to zmienić.

Jeżeli szukasz dokładnego opisu czakr zajrzyj TUTAJ.
Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak funkcjonuje cały układ czakr KLIKNIJ TU.

Czym są czakry?

Czakry to siedem punktów w ciele człowieka, które są taśmą klejącą dla naszego ciała astralnego. Ciałem astralnym nazywamy część człowieka opisaną na piątej gęstości – gęstości astralnej. Jest to duch stworzony z pewnego rodzaju energii o kształcie człowieka. Ciałem astralnym jesteśmy w stanie podróżować (zjawisko OBEE) lub odczuwać duchowe zjawiska z wyższych gęstości . Ciało astralne to nasza pierwsza forma po śmierci, zanim przejdziemy w cały proces reinkarnacji i uzdrawiania. Jest to po prostu energia człowieka. Z racji, że jest to energia, mamy bliższy kontakt z duszą – natomiast nie jest to dusza sama w sobie, raczej jej energetyczne opakowanie.

Czakry mają dwie podstawowe funkcje:

1. Są spoiwem energii człowieka z ciałem człowieka.
2. Dbają o balans różnych rodzajów energii w człowieku.
3. Są widoczne także w wymiarze fizycznym oraz psychicznym.

Czakry fizyczne

Energetyczne czakry znajdują się dokładnie w tym samym miejscu co gruczoły w układzie hormonalnym. Hormony pełnią ważną funkcję w regulowaniu sprawności danych tkanek. Ich nadmiar lub niedobór może mieć poważne skutki.

Obok znajduje się mapka układu hormonalnego u ludzi. Kolejno od dołu możemy wymienić:

  • jajniki/ jądra
  • trzustka
  • nadnercza
  • grasica
  • tarczyca i gruczoły przytarczyczne
  • przysadka mózgowa, podwzgórze, szyszynka ( działają wspólnie )

Czakry psychiczne

Psychiki nie da się niestety rozrysować na człowieku, natomiast da się przedstawić potrzeby psychiczne i jej motywacje. Obok znajduje się schemat piramidy potrzeb Maslowa. Jest to schemat, który od dołu ukazuje najbardziej podstawowe potrzeby człowieka, natomiast im bliżej szczytu, tym bardziej „poboczna” jest dana funkcja.

Na początku organizm dba o potrzebę fizjologiczną. Umierając z pustym żołądkiem, będzie myślał jak to pożywienie zdobyć. Desperacja odłoży potrzebę bezpieczeństwa na później – jeżeli będzie trzeba zabić tygrysa, człowiek będzie próbował, aby zdobyć jedzenie. Nie będzie wtedy tym bardziej myślał o tym, czy ma już milion like na Instagramie (uznanie) lub czy zacząć się uczyć grać na pianinie (samorealizacja).

Natomiast, jeżeli mamy spełnione potrzeby fizjologiczne i bezpieczeństwa, przy czym zajmujemy się wybitną grą na pianinie, jednak nie czujemy się kochani (przynależność/ miłość) nie do końca możemy nazwać się szczęśliwymi. Możemy ominąć poszczególne potrzeby i zajmować się wyższymi, jednak „coś” będzie „nie tak”.

Hierarchia potrzeb nie zawsze jest stała – czasami środowisko czy okoliczności zaburzają tę równowagę. Podczas ciężkiej wojny potrzeby wyższe praktycznie znikają. Dla niektórych rodzina czy kraj (przynależność) zaczynają być ważniejsze niż własne bezpieczeństwo. Natomiast w neutralnych warunkach piramida potrzeb raczej działa zgodnie z rozpiską – od dołu, do góry. Pominięcie którejś z potrzeb po drodze lub brak samorealizacji powoduje pewien niedosyt w życiu. Tak samo jej częściowe zaniedbanie – nie musisz umierać z głodu, aby burczenie w brzuchu ( potrzeba fizjologiczna) przeszkodziło w rozmowie z przyjaciółmi (potrzeba przynależności). W takim momencie z pewnością zamówicie jakąś pizzę!

Czakry energetyczne – podsumowanie

Dopiero teraz, po zapoznaniu się z wiedzą anatomiczną oraz psychologiczną, jesteśmy w stanie zrozumieć zarówno umiejscowienie czakr jak i ich działanie. Łącząc wszystkie informacje w jeden schemat uzyskamy taki rysunek, jak powyżej. Umiejscowienie czakr jest identyczne jak umiejscowienie gruczołów, natomiast ich funkcja działa jak piramida potrzeb Maslowa. Patrzymy na rysunek od dołu i odblokowujemy poszczególne wątki ku górze – jeżeli coś pominiemy, odczujemy niedosyt, podobnie jak w przypadku potrzeb opisanych w piramidzie.

Czakry o których mówimy w duchowości są energetyczne – nie dotyczą ani ciała fizycznego ani zjawisk psychicznych. Natomiast – mają wpływ na ich przebieg. Mówiąc „energia” znów podkreślę, że nie mówię o magicznych gwiazdkach z kosmosu, a o pewnych wibracjach, które odczuwamy. Mówiąc najprościej jak się da, chodzi nam tu o pewne odczucia emocjonalno- duchowe.

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły