Services

Web Design

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Web Development

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Company

About Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Contact Us

Anim minim culpa sit veniam id magna nostrud quis est.

Useful Links:

Pricing

Careers

FAQs

Portfolio

Latest News

Natal Chart – pełna instrukcja Twojego kosmogramu

lis 2, 2020

Wiele z nas myśli, że na znaku zodiaku horoskop się kończy. Ktoś jest Wodnikiem, ktoś Rakiem, ktoś Lwem. W praktyce znak zodiaku nie jest właściwie żadną przydatną dla nas informacją. Jest to umowny obszar konstelacji, w którym znajdowało się Słońce w momencie urodzenia. A co z Wenus? Bez niej nie poznamy odpowiedniego dla nas stylu relacji w związku. Co z Marsem? Bez niego nie scharakteryzujemy najowocniejszej strategii radzenia sobie z konfliktem. Nigdy nie słyszałeś o innych planetach? To właśnie ten popularny błąd sprawia, że tak wielu ludzi bagatelizuje astrologię.

Teraz pokażę Ci jak krok po kroku odczytać swój horoskop, ponieważ zasługujesz na taką wiedzę!

KROK 1 – Zdobądź mapę nieba!

Mamy cudowne czasy, w których nikt z nas nie musi myśleć samodzielnie, dlatego naszym głównym narzędziem będzie dzisiaj kalkulator umieszczony na stronie internetowej. Poniżej znajdziecie przykładowe linki.

https://astro.cafeastrology.com/natal.php – moje ulubione narzędzie ze względu na precyzje i gotową interpretacje!
https://www.astromagia.pl/astro-plus/horoskop-urodzeniowy – mało dokładny lecz najlepszy kalkulator w języku polskim!

Do poznania urodzeniowej mapy nieba potrzebna Ci jest data urodzenia, czyli DZIEŃ, MIESIĄC oraz ROK. Oprócz tego konieczna jest znajomość godziny urodzenia oraz miejsca urodzenia (zaokrąglając do głównych miast kraju, np. Warszawa, Kraków itd.).

– „HOLA HOLA! Po co Ci tyle danych osobowych?!”

Jak sama nazwa wskazuje, musimy zdobyć MAPĘ NIEBA. Niebo zmienia się z minuty na minutę patrząc z perspektywy Ziemi, ponieważ krąży ona nieustannie wokół Słońca. Co więcej, niebo różni się w zależności od położenia geograficznego. Teraz mieszkaniec Australii spoglądając w niebo zobaczy coś innego, niż w tym momencie widzisz ty. Dlatego im dokładniejsze informacje tym bardziej precyzyjny będzie Twój horoskop.

KROK 2 – Interpretacja planet

Po prawej stronie widzimy przykładową tabelkę. Nasza interpretacja na samym początku będzie dotyczyć planet umieszczonych po lewej stronie tabelki i znaków konstelacji, które znajdują się w drugiej kolumnie.

Odczytujemy tabelkę :
– Słońce w Strzelcu
– Wenus w Koziorożcu
– Saturn w byku
– Itd..

Każda planeta symbolizuje konkretny obszar naszego życia. Symbolikę znajdziesz TUTAJ .


Każdy znak symbolizuje sposób, w jaki dany obszar życia realizowany jest z sukcesem i satysfakcją z najmniejszym ryzykiem straty. Opisy znaków konstelacji znajdziesz TUTAJ .Przykładowa interpretacja:

Mars, planeta odpowiadająca za rywalizacje i konflikty, znajduje się w obszarze konstelacji Wagi – znaku niezdecydowanego, pełnego przyjaciół i pokojowego nastawienia.
Taka osoba w momencie konfliktu najlepiej wyjdzie na wycofaniu się z niego lub na poszukiwaniu kompromisu, a także będzie miała skłonności do przesuwania konfrontacji w czasie.

Próba wywalczenia swojej racji będzie zbyt subtelna, aby się powiodła. Jakakolwiek złość, krzyk czy trzask drzwiami zostanie odebrane niepoważnie i będzie to wyglądać po prostu śmiesznie. Waga jest sposobem pokojowym, więc osoba z Marsem w Wadze doskonale sprawdzi się jako mediator w konfliktach.

Osoby z Marsem w Wadze nie rozumieją pojęcia rywalizacji. Najchętniej wszystko robiły by razem jako zespół. Dlatego będą bagatelizowały kwestie konkurencji firmy, uznając ją za przyjaciół o tym samym celu pod inną nazwą. Również rozgrywki sportowe, konkursy i rankingi będą dla nich bez znaczenia.
„Kto wygra mecz? Hiszpania czy Włochy? Bez znaczenia, obie drużyny grają i są przez to zwycięzcami.”

KROK 3 – Interpretacja dekad

Pewnie zdarzyło Ci się spotkać ten sam znak zodiaku, który jest zupełnie inny od Ciebie. Pomijając kwestie , za które odpowiedzialne są inne planety lub domy. Biorąc pod uwagę tylko Słońce (czyli nasze główne cele i popędy) różnimy się. Załóżmy, że spotykają się dwie wagi. Obie opanowane, przyjazne, pokojowe. I NIEZDECYDOWANE 🙂 Natomiast jedna z nich będzie miała 20 przyjaciół i 60 znajomości. Druga będzie introwertykiem potrzebującym spokoju, ciszy, samotności. To jest ten moment gdy astrologicznym amatorom kończy się wyrozumiałość i całą astrologię skazują na śmietnik.

20°20′ – początek trzeciej dekady

W tym momencie należy zwrócić uwagę na stopnie znajdujące się w dalszej części tabelki. Niebo to 360°, znaków jest 12, więc każdy znak zajmuje umowne 30° na mapie nieba. Liczy się tu ten umowny obszar a nie odległość od pierwszej do ostatniej gwiazdki. Nasze 30° dzielimy na trzy dekady (dziesiątki). Każda z nich trochę inaczej manifestuje swoje cechy. Zróbmy to na przykładzie naszego Marsa w Wadze.

Pierwsza dekada 0°-10°

Skłonność do ujawniania aktywnych, śmiałych, gwałtownych, ekstrawertycznych cech. W kontekście naszego Marsa taka Waga będzie zaciekle broniła swoich przyjaciół. Użyje słów ” Ja tam nie oceniam, nie twórzmy konfliktu”. Będą przekonywać, że kłótnia jest bez sensu bo wszyscy mamy swoją rację, itd. Równocześnie będzie w niej uczestniczył aktywnie podając argumenty satysfakcjonujące każdą stronę.

Druga dekada 10°-20°

Skłonność do skrytości, spokoju, nieśmiałości, flegmatyczności, i zachowań introwertycznych. Przy Marsie w Wadze w drugiej dekadzie w czasie konfliktu taka osoba będzie siedzieć cicho. Lepiej się nie mieszać, lepiej nie ryzykować i nie poróżnić przyjaciół bardziej. Taka osoba trzyma dystans i co najwyżej po konflikcie weźmie wybraną osobę na stronę, spróbuje jakoś pocieszyć/ poprzeć. Natomiast zrobi to bardzo ostrożnie nie wchodząc w cudzy biznes.

Trzecia dekada 20°-30°

Dekada z perfekcyjnym wyczuciem. Pomiędzy ekstrawertycznością a introwerstycznością. Charakteryzują się realnym planem działania, zazwyczaj zakończonym sukcesem. Swoje możliwości stosują adekwatnie do sytuacji, są dyplomatyczni. Osoby z planetami umieszczonymi w trzeciej dekadzie zazwyczaj zostają liderami, prekursorami i prezydentami. Potrafią skutecznie manipulować swoimi umiejętnościami. Osoba z Marsem w trzeciej dekadzie Wagi będzie podczas konfliktu czekać na właściwy moment. Uderzy uszczypliwym ,trafionym argumentem, którym prawdopodobnie zakończy rozmowę lub spowoduje kilka sekund niezręcznej (korzystnej) ciszy. Nie zaatakuje, natomiast rozstrzygnie konflikt lub go złagodzi w trafiony, skuteczny sposób z pokojowym „Wagowym” nastawieniem.

KROK 4 – Interpretacja domów

Domy w praktyce to obszar nieba podzielony na 12 części. Tutaj odczytujemy dwie tabelki: pierwsza dotyczy położenia planet względem domu. Druga pokazuje położenie konstelacji względem ich. Domy odpowiadają konkretniejszym dziedzinom naszego życia. Nie są to działy jak w przypadku planet a bardziej ukonkretnione kategorie. O ile w planetach mamy Merkurego odpowiedzialnego za relacje i komunikacje, tak w domy pozwolą nam określić taką komunikacje względem rodziny bliskiej, dalekiej, przyjaciół, partnerów – każdego z osobna. Jest to pewien opis masek, które zakładamy, które są widoczne na zewnątrz. Wewnętrznie czujesz się zdystansowany i nieśmiały, podczas gdy każdy chwali Twoją spontaniczność i Twoje „gadane” ? To właśnie zasługa domów.

Domy są bardziej rozbudowaną kwestią, dlatego poświęcę im osobny wpis. Ich dokładny opis znajdziesz TUTAJ .

Już czujesz się wystarczająco przerażony?

Przepraszam ! W praktyce jest to o wiele łatwiejsze do interpretacji, natomiast trzeba przyznać, że te tabelki wyglądają złowrogo 🙂KROK 5 – Podsumowanie!

Na koniec strony internetowe automatycznie dają nam tabelkę z szybkim podsumowaniem. Liczy ilość konstelacji odpowiedzialnych za dany żywioł, podlicza męskie i żeńskie aspekty oraz podsumowuje stosunek jakości. Czymkolwiek to jest – już tłumaczę!

Aspekt męski i żeński

Jeżeli jesteś mężczyzną i masz więcej punktów w żeńskich aspektach – to całkowicie normalne. Nie kojarz tego pod żadnym pozorem z płcią! Chodzi tu o preferowany rodzaj energii.
Masculine – działacz, wojownik, ostoja, waleczność, odwaga, zdecydowanie, myślenie „na chłopski rozum”, motywacja
Feminine – opiekun, emocjonalność, wrażliwość na piękno, skłonności do nadinterpretacji, bierność, bezinteresowna miłość

Żywioł

Dwanaście znaków zodiaku podzielono na 4 żywioły, w ten sposób trzy znaki reprezentują jeden żywioł. Dla przykładu powietrze reprezentuje znak Wodnika, Bliźniąt oraz Wagi. Więcej o żywiołach dowiesz się TUTAJ .

Im więcej planet znajduje się w znaku reprezentującym dany żywioł, tym więcej punktów.
Ogień – osoba o spontanicznej energii : równie szybko gaśnie jak i wybucha.
Powietrze – osoba, która jest wszędzie i nigdzie. Każdy go zna, nawet jak nigdy nie widział. Sława ich wyprzedza.
Ziemia – osoba o stabilnym podejściu do życia: postawić dom, spłodzić syna, zasadzić drzewo.
Woda – osoba o bardzo emocjonalnym podejściu z tendencją do brania wszystkiego do siebie, płyną zawsze „z prądem”

Jakości

Skoro jeden żywioł posiada trzy znaki reprezentujące go, każdy z nich jest wykorzystywany w inny sposób. Właśnie to nazywamy jakościami. Więcej o jakościach dowiesz się TUTAJ .

Im więcej znaków danej jakości posiadasz w swoim horoskopie, tym bardziej przedstawiasz pewien typ energii.

Kardynalna – Zawsze rozpoczyna działanie, chce być pierwszy, nie boi się działań.
Stała – Wolą utarte ścieżki, strefę komfortu i czerpią maximum zysków, jaki mogą w ten sposób uzyskać.
Zmienna -To eksperymentatorzy, mistrzowie kreatywności. Biegną naprzód lub zostają w strefie komfortu zależnie od sytuacji.

Autorka

Nora

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły